W czym lepiej przenosić laptopa. Torba, plecak – co wybrać?

W czym lepiej przenosić laptopa. Torba, plecak – co wybrać?

Znalezienie odpowiedniej – niewielkiej a pojemnej, lekkiej a bezpiecznej, solidnej lecz nieprzesadnie drogiej – torby na laptopa wydaje się być zadaniem łatwym, lecz nic bardziej mylnego. Na rynku dostępny jest dziś ogromny wybór toreb, plecaków oraz różnych innych bagaży produkowanych z myślą o przechowywaniu i przenoszeniu sprzętu elektronicznego, dlatego tak trudno jest podjąć ostateczną, a co najważniejsze, trafną decyzję o zakupie. Laptop jest dziś podstawowym narzędziem pracy dla większości grup zawodowych (prawnik, nauczyciel, lekarz, menadżer), jest także gadżetem zapewniającym nam rozrywkę w czasie wolnym. Na dyskach twardych swoich komputerów przechowujemy różnego typu dane, których bezpieczeństwo jest dla nas priorytetowe, np. te związane z funkcjonowaniem naszej firmy, dokumenty, ważne projekty oraz wiele innych bardziej lub mniej ważnych plików. Osobisty komputer jest niezbędny nie tylko na poziomie zawodowym, ale także szkolnym, nie mówiąc już o studiach wyższych. O ile jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu funkcjonowanie w środowisku akademickim bez komputera wydawało się być normą, o tyle dziś, w dobie powszechnej cyfryzacji, stało się bezwzględną koniecznością. Wszystkie informacje, które na co dzień magazynujemy na twardym dysku stanowią dla nas zawodową, naukową, a przede wszystkim osobistą wartość, dlatego tak ważne jest zabezpieczenie urządzenia przed uszkodzeniami mechanicznymi. Bezpieczeństwo naszego sprzętu – szczególnie w trakcie przenoszenia, podróży, transportu – jest w stanie zapewnić odpowiednio dobrana torba lub plecak na laptopa. Czym powinniśmy się kierować podczas zakupu? W czym najwygodniej i najbezpieczniej jest przenosić laptopa? Na jakie elementy powinniśmy zwracać uwagę? 

 

Torba na laptopa idealna do biura 

Obecna na rynku oferta toreb na laptopa jest na tyle szeroka, że trudno jest, w natłoku niezliczonej ilości modeli, znaleźć tę odpowiednią. Zanim przystąpimy więc do zakupów powinniśmy pamiętać o kilku podstawowych sprawach. Podstawowym warunkiem, jaki spełniać powinna dobrej jakości torba jest zapewnienie bezpieczeństwa przechowywanym w niej urządzeniom przed wszelkimi uszkodzeniami mogącymi wynikać ze wstrząsów, niewielkich upadków oraz niesprzyjających warunków atmosferycznych (deszcz, śnieg, upał, mróz). Na obecność solidnych usztywnień, zapewniających dodatkową ochronę przed wstrząsami powinny zwracać uwagę szczególnie te osoby, które dużo się przemieszczają lub często podróżują służbowo z laptopem. Najbardziej klasyczne modele toreb na komputery przenośne posiadają prostokątny kształt, a ich wielkość można dopasować rozmiarem do przekątnej ekranu. Wielkość torby nie tyle można, co trzeba dopasować rozmiarem do gabarytów posiadanej przez nas elektroniki. Zbyt duży rozmiar torby w stosunku do wielkości laptopa może okazać się szkodliwy, istnieje bowiem ryzyko, że laptop będzie się przemieszczać w trakcie transportu, co prowadzić może do większych lub mniejszych uszkodzeń. Zdecydowana większość modeli toreb zakończona jest uchwytem umożliwiającym przenoszenie elektroniki w ręce, jednak ze względów praktycznych warto sięgać po modele, które oprócz klasycznego uchwytu posiadają regulowany pasek. Pasek umożliwia przewieszenie torby wzdłuż tułowia lub na ramieniu, zwracajmy też uwagę czy posiada on zakładkę niwelującą dyskomfort towarzyszący noszeniu nawet bardzo ciężkich rzeczy. Ostatnia kwestia jaką pozostaje nam rozważyć podczas zakupu jest materiał, z którego wykonana została torba. Możliwie najelegantszym wyborem, a jednocześnie najbardziej trwałym oraz idealnym do biura będzie torba wykonana ze skóry naturalnej. Możemy także wybierać spośród toreb materiałowych, których zalety z pewnością doceni wiele osób – warto sięgać po modele posiadające dodatkową przestrzeń na dokumenty oraz inne codzienne niezbędniki.   

 

Idealne rozwiązanie dla osób aktywnych

Rozważając zakup plecaka na laptopa warto zwracać uwagę na modele, które będą na tyle uniwersalne, że sprawdzą się zarówno w warunkach codziennych, jak i wyjazdowych. Choć poszukiwania mogą w takim wypadku zająć odrobinę więcej czasu i cierpliwości, to korzyść będzie podwójna. Właściwości plecaka do przechowywania elektroniki nie powinny znacząco odbiegać od tych, które charakteryzują dobrą torbę na laptopa. Powinien posiadać wzmocnienia, które zapewnią bezpieczeństwo podczas przenoszenia oraz oddzielną, dodatkowo wzmocnioną przegródkę przeznaczoną do przechowywania komputera. Zakup plecaka będzie doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich tych osób, które skarżą się na bóle w okolicach kręgosłupa, karku czy ramion. Równomierne rozłożenie ciężaru jest zdrowsze i bardziej komfortowe, z czego doskonale zdają sobie sprawę zwolennicy noszenia plecaków. Wybór odpowiedniej pojemności i wymiarów plecaka pozostaje kwestią indywidualną. Wiele zależy od naszych potrzeb i prywatnych preferencji. Jeżeli plecak ma służyć wyłącznie do przechowywania laptopa, to wystarczy jeśli zakupimy model o wymiarach odpowiadających średnicy ekranu komputera. Natomiast jeżeli plecak ma stanowić nasz codzienny ekwipunek (czy to do pracy, czy na uczelnię), to warto zdecydować się na zakup takiego modelu, który pomieści również dokumenty w formacie A4 oraz inne codzienne niezbędniki. Warto zwracać uwagę na to, czy plecak posiada profilowane wzmocnienia w okolicach pleców. Wzmocnione, dobrze wyprofilowany tył plecaka pomaga utrzymać prawidłową postawę ciała, co jest szczególnie ważne w przypadku osób, które większość dnia spędzają przed biurkiem. Odpowiednio dobrany plecak powinien przylegać do pleców tak, aby ciężar rozkładał się równomiernie na całej ich powierzchni. Wiele modeli posiada dodatkowe, regulowane zapięcia – w okolicach klatki piersiowej i pasa – które dodatkowo odciążają narażone na przeciążenia plecy i ramiona. Reasumując, plecak będzie doskonałym wyborem dla osób, które mogą pozwolić sobie na nieco swobodniejszy wizerunek niż ten, którego oczekuje się w środowisku biznesowym. 

 

Damskie torby na laptopa  

Znalezienie idealnej teczki damskiej lub torby na laptopa jest niemałym wyzwaniem, bowiem wybierać możemy spośród niezliczonej ilości modeli, wzorów, kształtów i kolorów. O ile w przypadku męskich akcesoriów stawiać będziemy raczej na kolorystyczną klasykę i prostotę, o tyle decydując się na zakup torby damskiej możemy pozwolić sobie na odrobinę kolorystycznego szaleństwa. Jednym z najpopularniejszych wariantów będzie oczywiście klasyczna teczka o prostokątnym kształcie z poręczną rączką. Zwracajmy szczególną uwagę na to, aby przegroda przeznaczona do przechowywania laptopa posiadała dodatkowe wzmocnienia, które zapewnią bezpieczeństwo przechowywanej elektronice. Jeżeli teczka lub torba na laptopa stanowić dla nas będzie podstawowy codzienny ekwipunek (rezygnujemy na jej rzecz z klasycznej damskiej torebki), to zadbajmy o to, aby znalazło się w niej miejsce na drobne artykuły biurowe, dokumenty oraz inne codzienne niezbędniki. Nieco mniej klasyczną, choć równie wartą rozważenia, propozycją jest zakup klasycznej listonoszki (o ile posiada ona tzw. „elektroniczną kieszeń”). Listonoszka jest o tyle praktycznym rozwiązaniem, że posiada pasek, który można swobodnie przewiesić wzdłuż ciała lub na ramieniu. Polecana jest szczególnie dla wszystkich tych pań, które lubią przełamywać konserwatywny biznesowy styl. Modelem, który od wielu sezonów cieszy się ogromną popularnością jest torba typu shopper, która choć nie jest może klasycznym rozwiązaniem jeśli chodzi o przechowywanie laptopa, to wiele pań decyduje się na takie właśnie rozwiązanie. Torby typu shopper posiadają krótkie ramiączka, co umożliwia noszenie ich zarówno na ramieniu, jak również na przegubie dłoni. Minusem i plusem jednocześnie jest ich jednokomorowe wnętrze, którego pojemność jest bardzo duża, co oznacza, że nie znajdziemy w nich osobnej przegródki do przechowywania elektroniki. Idealnym rozwiązaniem będzie więc dokupienie niewielkiego pokrowca zabezpieczającego laptop przed ewentualnymi zarysowaniami. Wybór odpowiedniego modelu pozostaje kwestią indywidualną i zależy w dużej mierze od specyfiki wykonywanego zawodu oraz od stosunku do mody i sezonowych trendów.  

Opublikowany 2018-10-31 Home, Wszystkie wpisy 2309

Przeszukaj bloga

Menu

QR code

Ostatnio oglądane

Brak produktów