Filtrowanie

Media społecznościowe

Paski męskie 

Paski męskie

Męski pasek powinien być modnym i eleganckim dodatkiem, który odpowiednio skomponowany z resztą stroju nadaje mu odpowiedni charakter i styl. Pasek powinien zostać dopasowany do obuwia, marynarki czy garnituru. Powinien mieć odpowiednią szerokość i kolor. I co najważniejsze być wykonany z solidnego eleganckiego materiału, najlepiej skóry. Gwarantujemy, iż oferowane w sklepie stylowy.pl męskie paski wykonane są wyłącznie z bardzo wytrzymałych naturalnych skór. Wyposażone są w eleganckie modne klamry zaprojektowane przez włoskich stylistów. Proszę skorzystać z systemu filtrów w celu wybrania właściwego modelu paska.

na stronę
Wyświetlam 1 - 20 z 86 produktów
Wyświetlam 1 - 20 z 86 produktów

Paski męskie

Eleganckie paski męskie to ten rodzaj galanterii, który zawsze znajdzie swoje zastosowanie. Choć są różne rodzaje pasków, każdy z nich musi spełniać podstawową funkcję - utrzymywać spodnie na odpowiedniej wysokości. Dlatego właśnie stosuje się je do różnych rodzajów spodni, co wymusza od producentów przedstawienie bardzo szerokiego wachlarza produktów. Paski męskie różnią się długością, szerokością, krojem, czy choćby rodzajem klamry. Warto świadomie dobierać je do całego ubioru, żeby stały się pasującym elementem galanterii.

Paski skórzane

Paski męskie wykonuje się zazwyczaj ze skóry. To najlepszy materiał, który jest jednocześnie elastyczny i wytrzymały. Wykonane ze skóry paski męskie są na dodatek bardzo eleganckie, co sprawia, że praktycznie cały czas pozostają modne. Wnętrze paska z reguły wykonane jest ze skóry licowej, zewnętrzna strona jest lakierowana. Mimo że próbuje się ją niekiedy zastępować nowoczesnymi imitacjami, ze względu na wyjątkowe właściwości naturalnej skóry, wciąż pozostaje ona niezastąpiona. Materiały z tworzyw sztucznych sprawiają, że paski męskie z nich wykonane często albo nie wyglądają wystarczająco elegancko, albo nie zachowują wystarczająco wysokiej jakości, zwłaszcza w kwestiach związanych z wytrzymałością, rozciąganiem i utrzymaniem właściwego kroju. Są również mniej odporne na warunku atmosferyczne, zwłaszcza na ciepło.

Paski do spodni, jakie znamy dzisiaj, nie są bynajmniej wynalazkiem współczesnym. Historycy ubioru są zgodni co do tego, że paski męskie występowały już w starożytności. Wskazuje się zazwyczaj na kulturę rzymską, choć nie da się wykluczyć, że starsze cywilizacje już używały pasków skóry, które zakładało się, by utrzymać elementy odzieży (nie zawsze były to spodnie) we właściwym miejscu. Na początku nie był to pasek z dziurkami i klamrą, później pojawiła się klamra, przez którą przeplatano pasek, aż w końcu, w czasach u schyłku Cesarstwa Rzymskiego, wymyślono pasek w formie, jaką znamy do dziś.

Największy rozwój w dziedzinie liczby powstawania nowych wzorów i sposobów zapinania, paski męskie odnotowały już w XX wieku. Wiąże się to z bujnym rozwojem współczesnej mody i z faktem niemal cosezonowego zmieniania obowiązujących trendów. Coraz bardziej podkreślano również ozdobny charakter paska, choć dotyczy to obecnie przede wszystkim pasków damskich. Paski męskie tworzy się jednak przede wszystkim tak, żeby funkcja użytkowa dominowała. Estetykę zapewnia elegancja odpowiednio wyprawionej skóry, zabezpieczonej z reguły warstwą specjalnie do tego celu przeznaczonego lakieru.

Paski dopasowane do ubioru

Jako że paski męskie nosi się do spodni, dobrze by było, żeby udało się te elementy odpowiednio do siebie dopasować. Dotyczy to nie tylko dopasowania do samych spodni, choć to też jest oczywiście ważne, ponieważ szerokość szlufki mówi wiele o możliwej szerokości wykorzystanego paska. Lekkie spodni chino lub jeansy, mogą być spięte paskiem o sportowym kroju. Ale takiego modelu nie wykorzystamy już do stroju wieczorowego lub garnituru. Z kolei elegancki pasek garniturowy da się z powodzenie wykorzystać w jeansach.

Dopasowanie paska powinno jednak dotyczyć nie tylko dobraniem go do spodni, koszuli czy marynarki. Bardzo istotne pozostają też buty. Być może dlatego natrafiamy na produkty galanteryjne w niektórych sklepach obuwniczych. Możemy wówczas łatwo dobrać pasek czy portfel do kompletu z zakupionymi butami. Dopasowanie to dotyczy przede wszystkim koloru i faktury skóry. Paski męskie, podobnie jak inne elementy galanterii, mogą być produkowane w różnych kolorach, ze skóry o różnej fakturze. Oczywiście najbardziej uniwersalny pozostaje wciąż czarny pasek męski, choć zdarzają się i inne kolory, podobnie jak ma to miejsce w przypadku butów ze skóry.

Wybierając paski męskie, musimy mieć na uwadze nie tylko obecne potrzeby. Dobry i wytrzymały pasek męski przetrzyma kilka lat, co oznacza, że warto wybrać taki model, który za kilka lat nadal ma szansę dobrze nam służyć. Różnice w cenach między poszczególnymi modelami pasków, sprawiają, że warto czasem zapłacić nieco więcej, za pasek, który będzie miał odpowiedni krój, ponieważ i tak będzie długo eksploatowany, ze względu na wytrzymałościowe parametry skóry.

Paski męskie ze sprzączkami i klamrami

Istotnym elementem, który wpływa na to jak, odbierane są paski męskie, są sprzączki i klamry. Najprostszym sposobem zapięcia pozostają sprzączki, które wyposażone są w tzw. igłę. Trafiając w dziurkę w pasku, igła blokuje możliwość ruchu paska, skutecznie blokując go w wybranej pozycji. Takie proste sprzączki uważane są za dość uniwersalne, pozostając jednocześnie eleganckie w swojej minimalistycznej formie. Ich ogromną zaletą jet także bardzo prosta obsługa. Nadają się również dla osób młodych, które wcześniej nie nosiły spodni z paskiem.

Paski męskie mogą być jednak zapinane również w inny sposób. Stosuje się do tego bardziej ozdobne zapięcia, czyli klamry. Niekiedy ich sposób działania może być podobny do sprzączek, w innych zaś przypadkach zupełnie inny. Niektóre klamry działają na zatrzask, inne na zacisk, jeszcze inne mają specjalny bolec, który spełnia taką samą rolę, jak igła w przypadku sprzączki. Wspólną cechą klamer jest ich bardziej rozbudowana forma i ozdobny charakter. Może się okazać, że obsługa niektórych klamer będzie wymagała odrobiny wprawy i zdolności manualnych, co na początku wydaje się nieco irytujące. Jednak dobrze dopasowany pasek z klamrą warty jest tego, by poświęcić mu trochę czasu.

Przyjęło się uważać, że duże, zdobione klamry, to wyposażenie typowe dla pasków do jeansów. Kojarzymy je zazwyczaj z westernami, w których kowboje nosili do spodni paski męskie z takimi właśnie klamrami. Jednak nie jest to reguła, a same klamry nie zawsze są aż tak przesadnie zdobione. Delikatniejsze i prostsze w swojej konstrukcji klamry, nadają się również do pasków używanych do spodni wieczorowych. Przy wyborze należy się zatem kierować raczej wyglądem i dopasowaniem samego paska do reszty stroju niż tylko technicznymi rozwiązaniami, użytymi przy jego konstruowaniu.

Menu

QR code

Ostatnio oglądane

Brak produktów