Media społecznościowe

Nowoczesne torby na laptopa stworzono poprzez połączenie dwóch już istniejących rodzajów bagażu. Na przełomie XX i XXI wieku idea laptopów upowszechniła się na tyle, by komputery takie stały się coraz bardziej powszechne. Pojawiła się więc konieczność bezpiecznego ich transportu. Początkowo najczęściej korzystano w tym celu z popularnych toreb, tzw. dyplomatek. Jednak ciężar laptopów sprawił, że postanowiono zmodernizować taką torbę.

Kiedy już powstała torba na laptopa, początkowo była połączeniem dyplomatki z torbą na ramię. Jednak sama torba była dość ciężka, a ówczesne laptopy również ważyły o wiele więcej, niż dzisiaj. Dlatego zaczęto eksperymentować z materiałami, z których była ona wykonane. Dziś zazwyczaj będzie to wodoodporne tworzywo sztuczne, często skóropodobne. Skóra wciąż jest używana, ale są to już inne rodzaje skóry, mniej sztywne i lżejsze.

Najważniejsza jest wewnętrzna komora, w której ma się znajdować komputer. Niekiedy producenci dodają do takiej torby specjalną kopertę, dopasowaną do wymiarów laptopa. Chroni ona dodatkowo sprzęt. Nie zdarza się to jednak często. Torby na laptopa posiadają niekiedy dodatkowe komory, w których można transportować dokumenty czy inne ważne materiały. W przypadku dużych toreb do drugiej komory można spakować np. niewielki skaner, co często bywa przydatne w pracy. Dodatkowe kieszenie i schowki przydają się też wówczas, gdy oprócz samego laptopa, trzeba zabrać również dodatkowe wyposażenie. Jeżeli sprzęt nie pracuje długo na baterii, potrzebny będzie kabel z zasilaczem. Wiele osób korzysta również z zewnętrznych myszek, nie używając laptopowych touchpadów. Na to wszystko również musi się znaleźć miejsce w takiej torbie.

Torby na laptopa 

Torby na laptopa

Wśród współcześnie używanych toreb, jednymi z najczęściej kupowanych są torby na laptopa. Wiąże się to bezpośrednio z ogromnym wzrostem popularności przenośnych komputerów i z rozwojem sieci Internetu bezprzewodowego. Coraz częściej użytkownicy laptopów mogą zabierać je nie tylko do pracy czy na uczelnię, ale również korzystać z nich w mieście. Oznacza to potrzebę ochrony i bezpiecznego przenoszenia tych urządzeń.

Z czasem pojawiła się również potrzeba większej ochrony laptopów, ponieważ w odróżnieniu od wczesnych, ciężkich  masywnych modeli, te nowe stały się o wiele delikatniejsze. Projektując nowe torby na laptopa, trzeba było uwzględnić ten parametr.

Wyświetlam 1 - 18 z 18 produktów
Wyświetlam 1 - 18 z 18 produktów

Materiałowe i skórzane torby na laptopa

Producenci tworzący torby na laptopa starają się jak najlepiej dopasować je do aktualnie panujących trendów modowych. Choć zdarza się, że w tym samym czasie modne są zupełnie różne modele i materiały, przeglądając dostępne oferty, nietrudno zauważyć, które z nich są aktualnie na topie. Po prostu tego rodzaju torby będą najliczniej reprezentowane, będzie wśród nich największy wybór. Nie znaczy to jednak, że trzeba kierować się tylko takimi kryteriami. Zwłaszcza że moda się zmienia, a torba na laptopa może posłużyć przez co najmniej kilka sezonów. Dlatego warto przede wszystkim zwracać uwagę na kwestie osobistego wrażenia.

Jako że torby na laptopa wywodzą się z dyplomatek, podstawowym modelem była mocna, skórzana torba, z paskiem, pozwalającym zawiesić ją na ramię. Kiedy jednak odwróciły się trendy modowe, zaczęto rezygnować ze skóry. Miało to również swoje praktyczne znaczenie, do dziś istotne przy projektowaniu takich toreb. Szybko okazało się, że można stworzyć bezpieczne i lekkie torby na laptopa z nowoczesnych tworzyw sztucznych. Powstały miękkie wyściółki, wodoodporne powierzchnie, wytrzymałe i odporne na ścieranie. Takie torby na laptopa okazały się bardzo atrakcyjne, ponieważ można było uruchomić masową produkcję, przez co spadły ich ceny. Do dziś wielu producentów ogranicza się do projektowania wyłącznie tego rodzaju toreb, mimo że trendy w modzie odwróciły się przez ten czas kilkakrotnie.

Kiedy okazało się, że materiałowe torby na laptopa nie spełniają wszystkich wymagań estetycznych, istotnych szczególnie w biznesie, szybko wrócono do skóry. Nie była to już jednak taka sama technologia jak na samym początku. Zrezygnowano przede wszystkim z bardzo grubej skóry, z której produkowano dyplomatki. Cieńsze ścianki nie szły jednak w parze ze zmniejszeniem bezpieczeństwa. Nowoczesne skórzane torby na laptopa nadal są bezpieczne i na tyle sztywne, że trzymają elegancki fason.

Kompromisem są torby na laptopaz tzw. skóry ekologicznej, czyli sztucznego materiału, imitującego naturalną skórę. Zachowują one formę toreb skórzanych, ale jednocześnie trafiają w potrzeby osób, które nie chcą używać naturalnej skóry.

 Torby na laptopa – krój i wielkość

Nowoczesne torby na laptopa różnią się od siebie nie tylko materiałem, z którego są wykonane. Wśród najważniejszych różnic, znajdą się niewątpliwie krój i wielkość takiej torby. Wprawdzie nie ma tu mowy o zbyt dużej dowolności, ponieważ najważniejszym atutem dobrze wykonanej torby pozostaje bezpieczeństwo przenoszonego w niej komputera, w praktyce jednak torby na laptopa potrafią się od siebie sporo różnić. Wprawdzie trudno tu mówić o torbach jednoznacznie męskich lub damskich, jednak nietrudno sobie wyobrazić, że panie chętniej wybiorą wersje o łagodniejszych kształtach, może nieco mniejsze (oczywiście wciąż mieszczące standardowego laptopa), ale również porządnie wykonane. W przypadku panów krój torby na laptopa będzie raczej bardziej rozbudowany, może nawet przypominać dawną dyplomatkę, z typowym dla takich teczek zamknięciem. Nie znaczy to jednak, że panowie będą unikali tych nieco lżejszych modeli, choć zapewne sięgną wówczas po ciemne kolory.

Oczywiście laptopy produkowane są w różnych rozmiarach. Nie znaczy to jednak, że znajdziemy do każdego z nich idealnie dopasowane torby. Zazwyczaj będzie to podział na małe i duże laptopy, tylko w niektórych przypadkach b . Niekiedy trzeba improwizować. W przypadku największych rozmiarów laptopów warto dokładnie czytać opisy producentów, zwłaszcza te , dotyczące wymiarów wewnętrznych. Na dodatek torby na laptopa muszą być po prostu trochę większe. W przypadku małych laptopów sprawa jest łatwiejsza. Wystarczy torba na laptopy z przegródkami. Wówczas laptop jest lepiej zabezpieczony, nie przemieszcza się wewnątrz torby.

Menu

QR code

Ostatnio oglądane

Brak produktów