Media społecznościowe

Nowoczesne torby na laptopa stworzono poprzez połączenie dwóch już istniejących rodzajów bagażu. Na przełomie XX i XXI wieku idea laptopów upowszechniła się na tyle, by komputery takie stały się coraz bardziej powszechne. Pojawiła się więc konieczność bezpiecznego ich transportu. Początkowo najczęściej korzystano w tym celu z popularnych toreb, tzw. dyplomatek. Jednak ciężar laptopów sprawił, że postanowiono zmodernizować taką torbę.

Kiedy już powstała torba na laptopa, początkowo była połączeniem dyplomatki z torbą na ramię. Jednak sama torba była dość ciężka, a ówczesne laptopy również ważyły o wiele więcej, niż dzisiaj. Dlatego zaczęto eksperymentować z materiałami, z których była ona wykonane. Dziś zazwyczaj będzie to wodoodporne tworzywo sztuczne, często skóropodobne. Skóra wciąż jest używana, ale są to już inne rodzaje skóry, mniej sztywne i lżejsze.

Najważniejsza jest wewnętrzna komora, w której ma się znajdować komputer. Niekiedy producenci dodają do takiej torby specjalną kopertę, dopasowaną do wymiarów laptopa. Chroni ona dodatkowo sprzęt. Nie zdarza się to jednak często. Torby na laptopa posiadają niekiedy dodatkowe komory, w których można transportować dokumenty czy inne ważne materiały. W przypadku dużych toreb do drugiej komory można spakować np. niewielki skaner, co często bywa przydatne w pracy. Dodatkowe kieszenie i schowki przydają się też wówczas, gdy oprócz samego laptopa, trzeba zabrać również dodatkowe wyposażenie. Jeżeli sprzęt nie pracuje długo na baterii, potrzebny będzie kabel z zasilaczem. Wiele osób korzysta również z zewnętrznych myszek, nie używając laptopowych touchpadów. Na to wszystko również musi się znaleźć miejsce w takiej torbie.

Torby na laptopa 

Torby na laptopa

Wśród współcześnie używanych toreb, jednymi z najczęściej kupowanych są torby na laptopa. Wiąże się to bezpośrednio z ogromnym wzrostem popularności przenośnych komputerów i z rozwojem sieci Internetu bezprzewodowego. Coraz częściej użytkownicy laptopów mogą zabierać je nie tylko do pracy czy na uczelnię, ale również korzystać z nich w mieście. Oznacza to potrzebę ochrony i bezpiecznego przenoszenia tych urządzeń.

Z czasem pojawiła się również potrzeba większej ochrony laptopów, ponieważ w odróżnieniu od wczesnych, ciężkich  masywnych modeli, te nowe stały się o wiele delikatniejsze. Projektując nowe torby na laptopa, trzeba było uwzględnić ten parametr.

na stronę
Wyświetlam 21 - 21 z 21 produktów
Wyświetlam 21 - 21 z 21 produktów

Menu

QR code

Ostatnio oglądane

Brak produktów